Recenzia: Bežecké návleky Froggywear Záruby

Recenzia: Bežecké návleky Froggywear Záruby

Recenzia: Bežecké návleky Froggy Záruby.
Počas teplých letných mesiacov si mnohí z nás na návleky ani nespomenú. Nohy predsa musíme nechať dýchať, a keď aj zaprší, tak je to väčšinou príjemné osvieženie. Akonáhle teplota klesne pod 5 stupňov a ranná rosa sa drží na tráve celý deň, tak bežecké návleky Záruby majú svoje miesto v mojej výbave. Takisto zabraňujú aj padaniu malých nečistôt do topánok ako sú drobné kamienky a ihličie.
Vždy som mal trošku predsudky pred bežeckými návlekmi. Niečo mi na nich nesedelo, alebo lepšie povedané chýbalo. Kompatibilita len s jednou značkou, doťahovanie na suchý zips, ktorý za chvíľku prestane fungovať, nízka výška…Tieto návleky ma dostali hneď niekoľkými vychytávkami.
Návlek je z pohodlného strečového materiálu, ktorý je priedušný a po chvíľke behu ani neviete, že ho máte na nohe. Nemá žiadnu membránu, takže je premokavý, ale pred  snehom a jemnou rosou Vás ochráni.
V prednej časti je malý háčik, ktorý si zachytíte zo spodnej strany o šnúrky. Tým pádom sa návlek vôbec nevyťahuje, ani keď bežíte po hlboko snehu.
V strednej časti si môžete nastaviť rep šnúrku presne podľa typu topánky. Najlepšie je to nastaviť tak, aby šnúrka zapadla medzi dezén topánky. Tým pádom môžete bežať aj po kamenistom teréne a šnúrka vydrží veľa. Ja mám v nich nabehaných asi 100km a stále som ju nemenil. 1m rep šnúry stojí 45centov, takže investícia nie je veľká.
V zadnej časti návlek pekne obopína topánku, takže keď sa aj boríte v hlbšom snehu, nič sa nevyhŕňa.
Návleky hodnotím veľmi pozitívne. Avšak ja osobne by som uvítal ešte jednu, trošku teplejšiu verziu do extrémnejších mrazov, ktoré momentálne vládnu. Každopádne v -8 stupňoch mi vôbec nebola zima na členky. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *